עדכון בנושא הגנים ותקציב הוועד לחינוך הגיל הרך

מזכירות • כניסות

תושבים יקרים,

אנו בוועד היישוב, רואים בחינוך בכלל ובגיל הרך בפרט, חשיבות עליונה ותופסים את האחריות על מתן חינוך איכותי לילדי הישוב, כחלק מהותי מתפקידנו. זאת, על אף שהניהול הישיר של הגנים, אינו נמצא בידינו מזה שנתיים.

גני הילדים מהווים מוקד חשוב בבניית הקהילה בישוב - חברויות שנרקמות בחצר הגן, מובילות לחיבור בין משפחות והופכות אותנו משכנים לחברים ולקהילה אחת.

חינוך איכותי מתחיל באנשי צוות מעולים, המטפלים יום יום במסירות בילדינו וכן בפדגוגיה איכותיות, לצד תשתיות טובות.

לאור זאת, שמנו למטרה לשפר את סביבת העבודה של הצוותים בגנים והשקענו את מירב תקציב החינוך לגיל הרך בשנת הלימודים הקודמת, בפעילויות גיבוש צוותיות, שדרוג הג'ימבורי היישובי ורכישת מתקני מים ומדיחי כלים.

בשנת הלימודים הנוכחית, שמחנו על יוזמת משרד התמ"ת, לתת שני מענקי חגים משמעותיים למטפלות גני התמ"ת. בחרנו להשלים מענקים אלו לכלל המטפלות והעובדות באשכול הגנים שלנו, מתוך תפיסה, כי הן מהוות צוות אחד וכדי לעודד את התמדתן לאורך זמן באשכול הגנים. אנו מודים לרשת קיבוצון על ההשתתפות והתמיכה במהלך.

יתר תקציב שנת 2019 לגיל הרך, יושקע בשיפור הפדגוגיה. החשיבה תעשה בשיתוף נציגי עובדות הגנים.

חשוב להדגיש, כי אנו פועלים באופן צמוד לוועד ההורים של הגנים (המהווה חלק מההצל"ח), למועצה האזורית ולרשת קיבוצון. אחת לחודש וחצי, מתקיימת ישיבת עדכון וחשיבה בפורום מרובע זה. גם עליית המחירים בשנת הלימודים הבאה (שכר לימוד, שירותים נוספים, צהרון), עליה התבשרנו לפני מספר שבועות, הובאה לאישורנו טרם הפרסום ונידונה בהרחבה, עד אשר נוכחנו לדעת, כי העלייה נובעת כולה מסיבות אובייקטיביות וחיצוניות ולא מהגדלת הרווח של קיבוצון.

זו הזדמנות להזכיר כי הרישום לשנת הלימודים בעיצומו. לכמות הילדים ישנה משמעות גדולה על ההתארגנות לקראת שנה הבאה. מי שטרם עשה זאת, אנא דאגו להסדיר את הרישום בהקדם.

מזמינים אתכם לפנות בכל עניין ושאלה בנושא זה,

חברי ועד היישוב