מילות פרידה מנדב פרץ - העו"ס היישובי היוצא

קהילה ורווחה • 13/6/2018 כניסות

קהילת מדרשת בן גוריון היקרה,

לאחר כמעט שלוש שנים בהם אני מלווה את המדרשה כעובד סוציאלי ולאור שינויים ארגוניים במחלקה לשירותים חברתיים במועצה אני נפרד מליווי היישוב.

אני אמנם נפרד אבל לא נעלם, במסגרת השינויים תפקידי כעו"ס לחוק הנוער התרחב ועיקר עבודתי תתמקד בהתערבויות עם ילדים ונוער בסיכון ברחבי המועצה ובתוך כך גם במדרשה.

בשנים בהם אני מלווה את המדרשה הייתה לי הזכות לפגוש אנשים נפלאים הן כתושבים אכפתיים והן כבעלי תפקידים ביישוב. נחשפתי ל"קסם" המיוחד במדרשה שלעיתים שוכחים אותו ולאתגרים הייחודיים המבדילים את מדרשת בן גוריון מיישובים אחרים.

מטבע התפקיד ליוויתי גם בעת משברים ואתגרים, חלקם מערכתיים וקהילתיים וחלקם אישיים. בכל המצבים, פגשתי קהילה חזקה היודעת לסייע, לחשוב באופן יצירתי, לייצר מענים רלוונטים ובעיקר קהילה בעלת כוחות פנימיים משמעותיים המציגים חוסן קהילתי.

אני רוצה לנצל הזדמנות זו להודות לכל בעלי התפקידים השונים ביישוב שתמכו, עזרו ונעזרו, איפשרו ולא חששו להתייעץ. השיח לאורך הדרך היה והינו כיצד ניתן להתמודד ולבצע את הדברים טוב יותר וזה אינו מובן מאליו. מאפיין זה חשוב, אך לא פחות חשוב היא היכולת לעצור לאורך הדרך, לשהות לרגע, להסתכל סביב ולהנות ממה שקיים. זה לא מעט כלל וכלל!

תודה לתושבים ולמשפחות אשר נתנו בי את אמונם ונעזרו אם בהתייעצות קצרה ואם בליווי ארוך יותר.

אני נרגש להעביר את המקל לידיה המסורות של אושרת דהן, עובדת סוציאלית במחלקה. בימים אלו אושרת מתחילה את דרכה ביישוב, בתקופה הקרובה תסתיים החפיפה ויפורסם מכתב הכרות עימה.

מאחל הצלחה בהמשך הדרך.

מעריך ומוכיר תודה,

נדב פרץ
עו"ס מ.א. רמת הנגב