סיירת "ציפהורי לילה"

חינוך קהילתי משלים • 17/10/2018 כניסות

תושבים יקרים שלום רב,

בקיץ 2017, החלה לפעול ביישוב שלנו סיירת הורים בשם: "ציפהורי לילה".

בתחילה היינו קומץ קטן של אנשים, כשמונה במספר, לאט לאט עם הזמן גדלנו וכיום הסיירת מונה כ 40 מתנדבים, עוברת הכשרות לאורך השנה ומלווה ע"י רכזת מניעה במועצה.

אני יודעת, כי יש כאלה השואלים מה בעצם אנחנו עושים ובשביל מה צריך סיירת במדרשה?

לכן אני כותבת לכם כאן - בשנים האחרונות היישוב שלנו גדל מאוד, כך גם בית הספר התיכון, במספר התלמידים שהצטרפו לשורותיו, מה שאומר - שיותר בני נוער מסתובבים ביישוב שלנו ופעמים רבות מתווספים אליהם גם בני נוער שמתארחים בבית הספר שדה. אנחנו ההורים גילינו, שמספר האירועים שכללו התנהגות מסכנת עלה.

כשאנו אומרים "התנהגות מסכנת" אנחנו מתכוונים למגוון רחב של התנהגויות, לדוגמא - טיפוס על גגות של מבנים, טיפוס על עמודי חשמל, וונדאליזם, הטרדות מיניות, שתיית אלכוהול, עישונים מסוגים שונים ועוד...

אולי תופתעו לשמוע, אבל בלילות כשאנחנו התושבים נמצאים בבתים מאחורי דלתות סגורות, נפגשים בני הנוער ומבלים ביחד ברחבי היישוב. כמובן שהמפגשים הללו מבורכים ולרוב עוברים בכיף גדול.

כאן נכנסת לתפקיד סיירת "ציפהורי לילה": פעמיים בשבוע בימי חמישי ושישי בין השעות 23:00 ל- 01:00, יוצא סיור של שני מתנדבים לבדוק מה שלום הילדים שלנו?

זה תפקידנו - לוודא שהילדים שמסתובבים ביישוב בטוחים ולא נמצאים בסיכון. אנחנו ניגשים אליהם, משוחחים איתם, מגישים להם שתייה חמה או כיבוד ומעדכנים אותם שאנחנו בשטח ואם יש צורך שיתקשרו אלינו. הילדים שמחים לראות אותנו ותמיד מתקשרים איתנו בכבוד ומודים לנו על הרגשת הביטחון שאנו נותנים להם.

אז אם גם אתם רוצים לקחת חלק פעיל במעורבות עם בני הנוער, אתם מוזמנים ליצור עימי קשר.

מיכל שמש, רכזת סיירת "ציפהורי לילה"

נייד- 052-6638959