חינוך קהילתי חברתי משלים

חינוך • כניסות

בבסיס תפיסת החינוך הקהילתי חברתי טבועה ההבנה שקהילה בעלת מאפיינים ייחודיים צריכה לחנך את ילדיה בהתאם לעקרונות ולערכים המאפיינים אותה.

במדרשת בן גוריון חרטנו על דגלנו מספר עקרונות ייסוד אשר לאורם פועלת מערכת החינוך היישובית:

מעורבות חברתית למען הכלל - אנו שואפים, שהילדים ובני הנוער יגלו מעורבות בחייהם עצמם ובחיי הקהילה בכלל, לחיזוק תפיסת עולם של חיים משותפים.

וולונטריות - "הצטרפות חופשית", ההצטרפות למערכת והפעילות בתוכה, מבוססתות על רצון חופשי של החניך ומתוך כך נגזרת גם רמת המחוייבות הגדולה, שיש לחניכים כלפי הפעילות.

אקטיביזם - אקטיביות של החניכים בתהליך החינוכי של ניהול עצמי, על ידי שיתופם של החניכים ובני הנוער בפעילות, אנו יוצרים זיקה בין החניך לפעילות וכך מתאימים את התוכן החינוכי לצרכים ההתפתחותיים של הילדים.

ערכי יסוד - נחתור ונפעל להעמקת ולתרגול החניכים לנהוג בכבוד, אהבת הארץ, שוויון והקשבה, כלפי הסובבים אותם.

הלכה למעשה - איך זה מתבצע

צוות חינוך קיהלתי חברתי - הצוות שלנו כולל שלושה מדריכים בוגרים ושני ש"ש מ"גרעין - עודד", אשר נמצאים פה בשביל הילדים והנוער ויובילו אותם במהלך השנה בפעילויות השונות ובטיולים המגוונים.

מעבר לכך, פועל השנה במדרשת בן גוריון צוות גדול ועשיר של מדריכים צעירים: בני נוער מהישוב ומהפנימייה: מד"צים, מש"צים, ופעילי תרבות.

בית הנוער - ממוקם במבנה של בית הספר הישן בסמוך למכינה, בית ספר שדה והמצוק שמעל נחל צין (בכינויו הקודם "הסמינר"). מבנה אשר מרכז את פעילויות התנועה ומהווה בית חם לילדים ולנוער ביישוב. מטרתו להוות מקום עבור הילדים, שבו הם יוכלו להרגיש הכי בבית שאפשר.

פעילויות התנועה והמועצה - תחת קורת גג אחת אנו מרכזים את פעילויות תנועת הנוער "בני המושבים" אשר מתקיימת בישוב בימי שלישי ואת הפעילויות השונות לפי המערכת השנתית של המועצה והישוב כגון: טיולים, פעילות שכבתית ועוד.

בואו להנות, להתעצם ולפרוח

צוות החינוך קהילתי חברתי משלים:

  • חן כהן רכזת שכבות א'-ג' - 052-4598725.
  • חן לייבמן- מנהלת מחלקת חינוך קהילתי חברתי משלים - 052-3000150, chenlb1@gmail.com.