משולחנה של מנהלת היישוב 10/9

מזכירות • 13/9/2020 כניסות

שלום רב,

נגיף הקורונה כאן להישאר ומרים ראשו בשבוע האחרון.

השבוע נתבשרנו כי 2 תושבי היישוב נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה, מירב ועפר יפרח, זו הזדמנות לשלוח להם ברכות בריאות ולהודות להם על השיתוף והחשיפה. אין כל בושה להודות שהתגלה בגופנו נגיף קורונה, אף אחד לא חסין לנגיף ובכך שאנחנו משתפים אנחנו עוזרים לקהילה לשמור על שלומה, בריאותה הנפשית והחוסן הקהילתי.

זה המקום לחזור ולבקש להיצמד להוראות משרד הבריאות להקפיד על עטית מסכה ועל ריחוק של 2 מטרים האחד מהשנייה. עוד נחזור להתחבק!!

במדרשת בן גוריון נכון לכתיבת מייל זה 2 חולים מאומתים ו 17 תושבים בבידוד (לפי המדווח לנו).

פורום מזכירי יישובים

כמידי חודש נפגשים מזכירי היישובים (הפעם בזום) בימי שני לאחר ישיבת המליאה כדי להתעדכן ולהעלות נושאים לדיון. מצורף סיכום.

רווחה

למרות שהיישוב מדורג ברמה סוציואקונומית גבוהה, יש משפחות רבות החוות קשיים כלכליים וקשיים אחרים. השבוע נפגשתי עם אושרת דהן העובדת הסוציאלית במטרה להבין כיצד אנחנו יכולים לעזור למשפחות שנקלעו לקשיים כאלה ואחרים בעקבות משבר הקורונה. הסכמנו שאושרת תוציא מכתב לתושבים המעודד אותם לפנות אליה להתייעצות, פורסם השבוע במידעון. כמו כן ביוזמה של תושבים הקמנו קרן אליה ניתן לתרום כסף שמיועד למשפחות המתגוררות ביישוב ונקלעו למשבר כלכלי. בצוות חברות נטע סיבוני גלילי, יהודית זמל, דנה מאיר, עדי מרש ואנוכי. בקרן נאספו למעלה מ 9500 ₪ מתוכם הוצאו 1000 ₪ לסיוע למשפחה שהעבירה טפסים לפי קריטריונים שפרסמנו. אני מקווה שעוד משפחות יפנו על מנת שנוכל באמת לעזור למי שזקוק.

תאגיד – מוניציפליה

השבוע התקיימה ישיבה בה נכחו דרור אלוני, רונן גנץ, סמי מרציאנו מהתאגיד, הילה קפלן ואסף עמיחי מהמועצה ואבשה כהן, הדס אדר ואנוכי מהוועד. הדיון התמקד באחריות לטיפול בתחומי מוניצפליה, כגון תאורה, השקיית שדרת הדקלים בכניסה ליישוב ועוד. לצערי לא הייתה התקדמות בנושא, אך סיכמנו כי נלמד את הדברים ונחזור ונדון בהם. העובדה שקיים שיח פתוח בין הגופים, זו התקדמות ברוכה.

מעגל פסיפס קהילתי

ביום שני בשעות אחה"צ נפגשנו בחצר ביתה של מיכל מוזס. הגיעו הנשים מעמותת קרן אמבר והנשים שלקחו על עצמן להוביל את הפרויקט לעיצוב הפסיפס הקהילתי. היה סיכום מאוד מרגש וכולנו מחכים לתוצרים של הפרויקט כולו. אני יודעת שהעמותה תמשיך ליצור ולעשות למען הקהילה שלנו, בשבילנו ובשיתוף אתנו. אחת התחושות החזקות שעלו בסיכום, זו היכולת שלנו להתאחד ובחדוות יצירה ליצור למען הקהילה. ביקשתי מהתושבות של היישוב שלקחו חלק בפרויקט והביעו רצון להמשיך וליצור ולעשות, להגיע עם תוכנית להמשך ביצוע פרויקטים מסוג זה לשיפור ניראות היישוב.

כלבים

השבוע יותם ואני קיימנו פגישה עם ד"ר סימונה בראל. בפגישה העלנו שוב את מטרד הכלבים המשוטטים ביישוב וסיכמנו כי כל כלב המשוטט ללא רצועה, יצולם וקנס יועבר לבעליו. הקפידו על שמירת הכללים.

מכרזים

שמחה לבשר כי שני המכרזים שפורסמו לממלאת מקום להגר ולמחליף לי, נסתיימו ברביעי בצהריים. לתפקיד של מנהלת המשרד הגישו 3 קורות חיים וביום ראשון נקיים ראיונות עבודה. לתפקיד מנהל.ת היישוב הגישו 8 מועמדים קורות חיים. ועדת בחינה המורכבת מנציגי הועד ונציגי ציבור יבחנו את קורות החיים. לאחר סינון ראשוני יוזמנו מספר מועמדים לראיונות עבודה. המועמדים שירשימו בכישוריהם וביכולותיהם, יעברו לבחינה במכון ייעודי הבוחן התאמה לתפקיד ולאחר מכן יוזמנו המועמדים הסופיים לועדת בחינה לפני קבלה לתפקיד. מקווה שיבחר אדם ראוי שיראה את טובת היישוב לנגד עיניו וישכיל להצעידו קדימה.

חינוך קהילתי משלים

לצערנו עידו הודיע על עזיבתו את היישוב ואת התפקיד, לא הספקנו להכיר אבל מהר מאוד התחברנו לעידו ומאחלים לו את כל הטוב שבעולם. אסף ואני בוחנים קורות חיים שהגיעו אלינו בתקווה למצוא מדריך שיתאים לתפקיד.

ראש השנה

אירוע ראש השנה היישובי אמור להתקיים ביום שבת ואנחנו תקווה כי לא נאלץ לבטלו בעקבות הנחיות משרד הבריאות לנוכח התפשטות נגיף הקורונה....

שתהיה שבת של טוב.

אורלי גלעד

מנהלת / גזברית

יישוב קהילתי מדרשת בן גוריון