סיכום לתושבים: בנושא תיירות וגדנ"ע במדרשה

מזכירות • 21/9/2022 כניסות

קבצים מצורפים:

מכתב לתשובים סיכום גדנע

מתחם הגדנע - סקר תושבים

מכתב חתום לרשויות התכנון דגנע

תושבי מדרשת בן-גוריון היקרים שלומות,

אמנם עבר הרבה זמן מאז אירוע השולחנות העגולים בנושא התיירות והגדנ"ע, אך ועד היישוב ממשיך לעבוד ולקדם את הנושא.

אחרי המפגש במאי 2022, בו עלה שתושבי היישוב מתנגדים להקמת מלונות ונשמעו הרבה רעיונות יצירתיים אחרים, הפצנו שאלון אינטרנטי לכל תושבי היישוב בנושא עליו ענו 200 תושבים.

באמצעות שתי פעולות אלה גיבשנו את עמדת היישוב בנושא מתחם הגדנ"ע וכתבנו אותה לגורמי התכנון ולמועצה בצורה ברורה. ראו המכתב המצורף בהמשך.

גם מהשאלון עלה באופן חד משמעי שתושבי היישוב מתנגדים להקמת מלונות, כפי שהמועצה וגורמי התכנון התחילו לתכנן והציגו בפני הציבור בערב השולחנות העגולים.

תושבי היישוב רוצים לראות בגדנ"ע אזור שמשרת גם את תושבי היישוב, נותן מענה לבעיות הקיימות כרגע בתשתית היישוב (חנייה של תיירים/אוטובוסים/ריינג'רים), התושבים רואים בפרויקט שיחליף את הגדנ"ע הזדמנות לעסקים מקומיים, אך לא רואים במלון הזדמנות תעסוקתית.

למדנו רבות מהתהליך, החכמנו והעברנו לכל גורמי התכנון את המסר שאנו כיישוב רואים את עצמנו חלק משמעותי בהליך התכנון, שהשותפות איתנו תוביל להצלחת הפרוייקט לכשיקום.

להלן מספר תוצאות מסקר התושבים שערכנו, המדגימות את עמדת היישוב.

הסקר עצמו יפורסם כקובץ באתר /במידעון ויתלה על לוח המודעות היישובי שתוכלו לראות גם אתם.

תודה לכל תושבת ותושב שהשתתפו, שאכפת לכם, שבאתם, והשתתפתם.

תמיד טוב לראותכם!

תודה רבה לצוות שהוביל את כל תהליך מפגש ושיח תיירות וגדנ"ע במדרשה: שרית מנור, אבי עטר, אילן מקובר, ארנון קרניאלי, להילה קפלן מנכ"לית המועצה לנטע סיבוני גלילי שעמדה בראש הצוות. לגיא אמיר שהנחה את ערב המפגש עצמו.

נמשיך לעדכן את התושבים בתהליך, וכולם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף.

בברכה

יפעת וגנר

ועד מקומי

מדרשת בן גוריון