דיון בחברותא: בניית מערך הגיל השלישי במועצה

קהילה ורווחה • כניסות

מוזמנים להשמיע מה מציק, מה חסר, מה הייתם רוצים שיתקיים במועצה,

מה יניע אתכם לצאת מהבית וליטול חלק בפעילות מועצתית.

שלום חברות וחברים,

היום חיים במועצה כ- 600 איש בני 65 ומעלה. במהלך העשור הבא מספרם כמעט יוכפל.

עד כה, כל ישוב התווה לעצמו דרך פעילות משלו על פי יכולותיו וצרכיו, ואילו מטעם המועצה נהנה הגיל השלישי בעיקר מטיולים והרצאות יום ה'. זה הספיק אולי עד לפני כעשור. היום הצרכים התרבו והתגוונו.

אנחנו יודעות ששבעתם שאלונים ודיונים בנושא, במיוחד מאחר והם לא הובילו לעשייה ולשינוי. מאידך, ברחבי הארץ לא שקטו על השמרים, למדו ולומדים כל העת את הנושא ובעקבות כך קמו מוסדות להדרכה וייעוץ ארציים ובערים וביישובים קמו מוסדות וארגונים, הנותנים פתרונות מגוונים בהיקפים גדולים. עדיין המלאכה מרובה אך גם העשייה היא אינטנסיבית ומתעשרת כל הזמן.

בשנה האחרונה, נראים בבירור ניצני שינוי גם במועצה שלנו. גם אם מאוחר מדי, אבל נברך על סימני השינוי ונפעל כדי שיהפכו מכוונות טובות לעשייה.

לפני ימים אחדים מונינו להוביל, יחד עם מרים מיכאליס רכזת הגיל השלישי, את ההכנות לישיבת ועדת ההיגוי של המועצה לבדיקת הצרכים והאפשרויות, כשהמנדט שניתן לנו הוא ללכת בגדול – ומהר.

עד ה- 20.2.2020 עלינו להציג בפני ועדת ההיגוי נתונים רעיונות, חלופות ושאלות לחשיבה בנושא. מלווה אותנו במהלך אש"ל, ארגון מטעם הג'וינט, העוסק במחקר, פיילוטים, קורסים והדרכה בתחום.

כדי להציג את הדברים בפני הועדה שתתכנס ב- 20.2.2020 (התבקשנו לפעול מהר), אנחנו לומדות מה קיים במועצות אזוריות שונות וגם בערים, ונפגשות עם תושבים לשמוע רעיונות, צרכים והצעות אופרטיביות. בעיקר מעניין אותנו לשמוע מה מציק, מה נחוץ, מה חסר ומה יביא אותך אישית לקחת חלק בפעילות מועצתית אינטנסיבית יותר.

במדרשה נקיים מפגש ביום ג' 28.1.2020 שעה 11:00 בבוקר במועדון חברותא.

נרצה בעיקר לשמוע.

חשוב לנו מאד שתגיעו.

בחודשים הבאים יתקבלו במועצה החלטות וכל מי שרוצה שקולו יילקח בחשבון, מוזמן להגיע.

בברכה,

מירי שחף 054-6663188

ענת שרגאי 052-3876689